Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Projekt "Zdobywamy kompetencje kluczowe"
 

Eksperymenty z wodą

 

W ramach projektu "Rozwijamy kompetencje kluczowe" uczniowie klasy III i IV wraz z opiekunem, przeprowadzali różne eksperymenty z wodą.
Sprawdzali:
Czy woda może uciec ze szklanki?
Czy można "utopić" olej?
Jak zrobić kolorowy deszcz i tańczący olej?
Czy można spowodować burzę w szklance wody?
Sprawdzali - Czy można złapać wodę? - tworząc tzw. ciecz newtonowską.
Wykonali również lampę "Lawa", eksperyment wręcz hipnotyzujący, bo na poruszające się w górę i w dół kolorowe bąbelki można było patrzeć bez końca. Najwięcej emocji u uczniów wzbudziło jednak tworzenie kolorowych wybuchów wulkanów.


Opracowała: mgr Urszula Samolej

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w

GALERII

 

Fotorelacja z wyjazdu do Kieleckiego Parku Technologicznego - 18.04.2018r.

 

18 kwietnia 2018r. wczesnym rankiem, w znakomitych humorach i przy pięknej pogodzie, uczniowie klasy II i III naszej szkoły wyruszyli na wycieczkę do Kieleckiego Parku Technologicznego, by wziąć udział w warsztatach z programowania. Zajęcia zorganizowano w sali o wdzięcznej nazwie "Dolina Krzemowa". Prowadzący zajęcia pan Marcin Winiarski rozpoczął je od rozmowy z dziećmi na temat właściwości i walorów helikopterów. Okazało się, że nasi uczniowie posiadają bardzo dużą wiedzę na ten temat i bardzo chętnie uczestniczyli w dyskusji. Następnie uczniowie otrzymali zestawy klocków i pracując w trzyosobowych zespołach, wykorzystując podaną instrukcję, samodzielnie zbudowali helikoptery. Teraz przyszedł czas na programowanie lotu zbudowanego helikoptera, które przysporzyło dzieciom niemało radości. Zmęczeni, ale zadowoleni z udziału w ciekawych zajęciach uczniowie wrócili do domu.


Opracowała: mgr Urszula Samolej
 

  

Fotorelacja z realizacji projektu w klasie II, IV i V - mgr Ewa Kurzywilk

 

Projekt w klasie I

 

W ramach projektu "Zdobywamy kompetencje kluczowe" klasa I zdobywa wiadomości o gwiazdach i innych obiektach w kosmosie, wykorzystując pomoce współfinansowane przez Unię Europejską. Dużym powodzeniem wśród uczniów klasy I cieszą się zajęcia, na których mogli samodzielnie wykonywać doświadczenia, obserwacje. Chętnie angażują się w realizację zajęć, zaczęli dostrzegać zmiany zachodzące w środowisku, opisywać obiekty oraz zjawiska przyrodnicze.


Opracowała: mgr Barbara Szczygieł
   
Relacja z wyjazdu na warsztaty z robotyki w Kieleckim Parku Technologicznym

 

TUTAJ

Wycieczka do Ogrodu Doświadczeń im. Stanisława Lema w Krakowie

 

Dnia 27 października klasy od pierwszej do siódmej naszej szkoły w ramach projektu ,,Zdobywamy kompetencje kluczowe” brały udział w wycieczce edukacyjnej do Krakowa. Pierwszym punktem naszego planu wycieczkowego była "żywa" lekcja fizyki w Ogrodzie Doświadczeń im. Stanisława Lema w Krakowie. Uczestnicy wycieczki, pod kierunkiem przewodników i nauczycieli samodzielnie przeprowadzili kilkadziesiąt doświadczeń z różnych działów fizyki. Najwięcej emocji dostarczyła zabawa na ruchomej platformie pokazująca działanie sił. Uczniowie mogli samodzielnie rozszczepiać promienie słoneczne w pryzmacie, poczuć, jak drży powietrze w pobliżu gongu, nadać i odebrać wiadomość z użyciem telegrafu akustycznego, szeptać i być dobrze słyszanym na odległość 20 m, znaleźć się we wnętrzu kalejdoskopu i wykonać wiele innych eksperymentów, a przede wszystkim poprzez osobiste doświadczanie i przeżywanie zjawisk fizycznych, z udziałem własnych zmysłów, próbować rozumieć świat otaczających nas zjawisk. Przeprowadzono doświadczenia z optyki, mechaniki i hydrostatyki. Uczniowie byli wyjątkowo zadowoleni z tak ciekawej lekcji.
Po doznaniach w Ogrodzie Doświadczeń uczniowie wraz z opiekunami odwiedzili Muzeum Inżynierii Miejskiej.
W muzeum zwiedzaliśmy wystawę:
-,,P jak Paradoks- opowieść o Fiacie 125p”,
-,,Wokół koła”,
Wystawy były bardzo ciekawe, ale najwięcej zainteresowania wzbudzała wystawa ,,Wokół koła” składająca się z około 27 stanowisk obsługiwanych bezpośrednio przez zwiedzających wg instrukcji i opisów. Wystawa dotycząca samochodów przeniosła zwiedzających w czasy PRL-u. Uczniowie mogli wsiąść do zabytkowych pojazdów, rozwiązać zagadki związane z fiatem , jeździć samochodami po torze na stanowiskach interaktywnych.

Film wykonany przez uczennice klasy 7 można zobaczyć

TUTAJ

A oto wycieczka widziana oczyma klasy I


 
Klasy III


 
I klasy II