Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
SPInKa
Spotkanie z Wójtem Gminy Drwinia - Panem Janem Pająkiem

 

30 listopada 2017r. w naszej szkole odbyło się spotkanie Pana Wójta z uczniami kl. II i III gimnazjum w ramach realizacji projektu SPINKA. Tematyka spotkania dotyczyła Zawodowej drogi do przyszłości. W ramach tego tematu Pan Wójt opowiadał uczniom o swojej ścieżce kariery nawiązując do poniższych zagadnień:
  • Mała szkoła a wiele możliwości
  • Wybór szkoły średniej - spontaniczny czy ukierunkowany
  • Dalsza edukacja drogą do sukcesu
  • Nauka uczenia - ciekawość świata, otwartość na zmiany i elastyczność - najbardziej pożądane cechy pracownika XXI wieku - czy da się ich nauczyć?
  • Dlaczego wójt? Na czym polega kierowanie gminą?

Jesteśmy dozgonnie wdzięczni Panu Wójtowi Janowi Pająkowi za to że mimo tak wielu obowiązków zgodził się zaszczycić nas swoja obecnością. Dziękujemy serdecznie za przekazanie nam wielu cennych informacji dotyczących Pana ścieżki kariery. Z pewnością nie u jednego ucznia pojawiła się w głowie taka myśl, że to może on w przyszłości będzie miał szansę kandydować na tak prestiżowe stanowisko. Na koniec chcieliśmy życzyć Panu Wójtowi dalszych sukcesów zarówno w życiu prywatnym jak i zawodowym.

 

Spotkanie zawodoznawcze w Komendzie Powiatowej Straży Pożarnej w Bochni.

 

W ramach projektu SPInKa uczniowie klasy III gimnazjum z Grobli mieli okazję uczestniczyć w spotkaniu zawodoznawczym w Komendzie Powiatowej Straży Pożarnej w Bochni. Spotkanie to było poświęcone poznaniu ścieżki kariery zawodowego strażaka. Młodzież z zaciekawieniem słuchała jaką drogę trzeba przebyć, aby móc znaleźć się w szeregach straży. Uczniowie zostali poinformowani na czym polega ta praca, ile niesie za sobą wyrzeczeń i jakie szkolenia oraz kursy trzeba ukończyć. Dodatkową atrakcją było oglądnięcie wozów strażackich z pełnym wyposażeniem. Każdy mógł na miejscu zobaczyć jak wygląda sprzęt strażacki i zapytać do czego służą poszczególne przedmioty.
Chcielibyśmy bardzo serdecznie podziękować Panu strażakowi, który z ogromną pasją i dużym zaangażowaniem opowiadał o swoim zawodzie. Życzymy dużo sukcesów, awansów i jak najmniej wyjazdów do wypadków.


PODZIĘKOWANIE


W imieniu wszystkich uczniów klasy III gimnazjum Publicznej Szkoły Podstawowej z Oddziałami Gimnazjalnymi w Grobli pragnę serdecznie podziękować Panu Mirosławowi Siudakowi, za zorganizowanie spotkania zawodoznawczego w Komendzie Powiatowej Straży Pożarnej w Bochni.
Jesteśmy wdzięczni, iż młodzież naszego Gimnazjum miała okazję osobiście uczestniczyć w prelekcji na temat drogi kariery zawodowej strażaka.


Mgr Agnieszka Głogowska